Православ’я на хмельниччині.Особистий сайт.

| Реєстрація | Вхід
П`ятниця, 19.04.2024, 07:38
Вітаю Вас Гість | RSS
Слава Ісусу Христу
Категорії розділу
Мои файлы [56]
Пошук

Що таке страх і як з ним поступати.
[ ] 30.06.2011, 09:04

  Кожному відомо, що таке страх.  Він на корені рубає всі починання, підбирає впевненість, змушує хитрувати і брехати. Іноді ми здаємося, навіть не вступаючи в битву зі страхом. Він  переслідує людину на її життєвому шляху: страх перед майбутнім, страх породжений невизначеністю і невпевненістю в завтрашньому дні, і страх смерті, і страх втратити любов близьких, і страх захворіти, і страх зробити помилку і потерпіти невдачу. Боятися можна чого завгодно. Зазвичай нас мучать страхи ввечері або вночі. Ми крутимся в ліжку, п'ємо валер'янку, подумки доводячи неприємну ситуацію до логічного кінця. І представляємо найгірший  розвиток подій.

                                           Що таке страх ?

  «Страх - це тривожний стан душі від переляку  того,  що загрожує або уявного лиха» (толк. словник Даля). Біблійний словник Брокгауза описує страх як «ув’язнення серця», «скорботу». Тематичний словник «Londervan» описує страх як почуття остраху в небезпечній ситуації, благоговіння. Звичайна людина, напевно, сказала би, що страх - це реакція на що-небудь, що спричиняє небезпеку.

                                           Різновиди страху

 Різновидів страху багато. Їх можна розділити на 2 категорії: природний і надприродний.

   Природний - це інстинкт самозбереження. Про нього написано в Біблії: «Мудрий бачить лихо і ховається, а безумні йдуть вперед [і] караються» (Прит.27: 12). Природний страх утримує нас від видимих ​​небезпек. Це свідомість і почуття відповідальності за своє життя.

 Надприродний страх ділиться на два види: Божий і диявольський.

   Страх Господній, або Божий страх - це страх перед вчиненням гріха,який   виростає у  рішучість порвати з гріховним життям. Під впливом страху Божого людина починає виконувати заповіді. «Страх Господній - ненавидіти зло» (Прит.8: 13).

    Диявольський страх - це виснажливе почуття, яке плутає і паралізує думки, дії, волю. Страх наповнює уяву негативними картинками і змушує вірити в них. «Бо жахливе, чого я жахався, те і спіткало мене;  і чого я боявся, те й прийшло до мене» (Іов.3: 25). Це інструмент сатани, що утримує нас в рабстві людських думок. Ми боїмося того, що про нас подумають або скажуть люди, чи вистачить нам грошей, що залишилися і т. д.

                                       Звідки прийшов страх

   Все почалося в Едемському саду. Саме те, що там сталося, відкриває природу страху. До гріхопадіння Адам і Єва нічого не боялися, їх серця були наповнені любов'ю до Бога і один до одного. Зробивши гріх неслухняності вони стали боятися Бога і сховалися в листі дерев. «І почули голос Господа Бога, що ходив по раю  серед  прохолоди дня, і сховався Адам і його жінка від Господа Бога серед  дерев раю. І возвав  Господь Бог до Адама, і сказав йому: де ти? Він сказав: Почув я Твій голос у раю і злякався, бо нагий я, і сховався »(Бут.3 :8-10). З тих пір страх розповсюдився по всій землі, з'явилися різні види страху. Вчені досліджували 500 осіб на предмет страху і виявили 7 тисяч його різновидів. Багато з цих страхів описані в Біблії. Так, наприклад, страх перед майбутнім (Бут. 21:17); перед небезпекою (Діян. 27: 17-29); перед невідомістю (Лк.9 :34-35).

 Основна частина страхів формується в дитинстві. Вони можуть увійти в дитину  внутрішньоутробно або під час народження. Часто мами, не замислюючись про наслідки, вимовляють негативні фрази або лякають дітей. Це серйозні речі, які мають наслідки. Треба ретельно берегти дитину від всякого роду душевних травм.

                                           Наслідки страху

  Наслідки страху різноманітні - це душевні і фізичні хвороби, руйнування віри. У людини пропадає апетит, сон, бажання що-небудь робити. Можуть з'явитися болі в різних частинах тіла, що в свою чергу може викликати підозру про наявність будь-яких хвороб, які в кінцевому підсумку матеріалізуються, якщо вчасно не протистояти їм. «Бо жахливе, чого я жахався, те і спіткало мене;  і чого я боявся, те й прийшло до мене» (Іов.3: 25).

                                            Звільнення від страху

   Щоб звільнитися від страху, потрібно звернутися до духовних наставників. Можна звернутися до лікаря, але пам'ятайте, що страх - це дух, а духовна сфера не піддається медикаментозному впливу. Тому людина, одного разу потрапивши в психіатричну лікарню, стає її постійним пацієнтом.

Категорія: Мои файлы | Додав: Batan
Переглядів: 5746 | Завантажень: 9 | Рейтинг: 3.9/8 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
УвагаГОЛОВНЕ МЕНЮ:
Наше опитування
Ваш відгук про сайт

Всього відповідей: 260
Діє з 16.06.2009

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтів - uCoz