Православ’я на хмельниччині.Особистий сайт.

| Реєстрація | Вхід
П`ятниця, 28.02.2020, 03:47
Вітаю Вас Гість | RSS
Слава Ісусу Христу
Категорії розділу
Мои файлы [56]
Пошук

Українці стають однією із найрелігійнійших націй Європи.
[ ] 07.05.2011, 08:59

   Розчарування в інститутах влади і низький рівень життя перетворює українців в одну з найбільш релігійних націй Європи, пише видання  Коресподент.

   За даними опитування Міжнародного проекту соціального дослідження, яке аналізує суспільні процеси в Європі, українці, забувши про своє комуністичне і атеїстичне радянське минуле, в масовому порядку пішли до церкви. Чим і забезпечили собі п'яте місце на континенті за релігійністю. 

  Як пише видання, тепер у країні вже 71,4% населення вважають себе віруючими, а значить, українці за цим показником поступаються лише католикам Польщі, православним кіпріотам, побожним португальцям і словакам. Більше того, кількість тих, хто вірить у Бога, постійно зростає: результати опитування Центру Разумкова кажуть, що за десять останніх років загальнонаціональна українська паства збільшилася на 13%. 

  Як пише Корреспондент, кількість віруючих активно зростає навіть у східних регіонах країни, де, на відміну від Західної України, релігійні традиції були сильно ослаблені в радянський період. Наприклад, кількість парафій в Луганській області зростає як на дріжджах. "На 100 тисяч населення раніше було два храми, а сьогодні - 16, і всі вони заповнені", – повідомив протоєрей Луганської єпархії Української Православної Церкви (МП) Олександр Авдюгін. 

   Збільшення кількості віруючих відбувається на тлі постійно зростаючого авторитету Церкви, який тим помітніший, чим швидше падають рейтинги довіри до влади в цілому і окремих її інститутів, а також добробут українців. Видання зазначає, що додатковим "місіонером" у справі розквіту релігійності виявилася мода на віру – своєрідний відкат, який став реакцією на багаторічне насадження атеїзму в радянській Україні. 

  При цьому соціологи Центру Разумкова встановили, що лише кожен шостий українець відвідує храм регулярно, тобто як мінімум раз на тиждень. І за цим показником країна посідає далеко не першу позицію в загальноєвропейському рейтингу релігійності, перебуваючи між словенцями і швейцарцями. 

   Найрелігійнішим регіоном країни залишається захід, де зосереджено 34,5% парафій всіх православних Церков, у той час як на сході їх лише 15,9%. І хоча більшість віруючих зараховують себе до православної Церкви, в Україні динамічно розширюється паства протестантських та мусульманських конфесій. Частка цих Церков за останні десять років зросла відповідно з 26,5% до 29,1% і з 1,5% до 4,3%.

Категорія: Мои файлы | Додав: Batan
Переглядів: 552 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/3 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
УвагаГОЛОВНЕ МЕНЮ:
Наше опитування
Ваш відгук про сайт

Всього відповідей: 258
Діє з 16.06.2009

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2020 | Конструктор сайтів - uCoz